Gala Bezpiecznej Jazdy w Lublinie

 //  inne

W sobotę, 28 marca jako „Miasto dla ludzi” uczestniczyliśmy w Gali Bezpiecznej Jazdy w Lublinie. Była to kolejna okazja, żeby porozmawiać z mieszkańcami naszego miasta o bezpieczeństwie pieszych oraz zaprezentować nasz projekt szerszej publiczności.

Organizatorem i gospodarzem imprezy była Galeria Gala Dom i Wnętrze. Założeniem twórców wydarzenia było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – nie tylko kierowców i rowerzystów, ale również – co dla nas szczególnie istotne – pieszych. W ramach gali obyło się m.in. szkolenie z bezpiecznej jazdy rowerem i samochodem. Zainteresowani mogli sprawdzić jak działa symulator dachowania czy alkogogle, a miłośnicy ruchu rowerowego oznakować swoje „rydwany”. Na spotkaniu byli obecni policjanci, przedstawiciele straży miejskiej oraz lubelski Oficer pieszy, Aleksander Wiącek.

Coraz chętniej wychodzimy na ulicę, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Na stojakach pojawiły się już rowery miejskie, a na ulicach coraz częściej słychać warkot motorów. Rozpoczyna się kolejny sezon pieszych wycieczek i rowerów. Razem z organizatorami Gali Bezpiecznej Jazdy życzymy wzajemnego zrozumienia wszystkim uczestnikom ruchu, a pieszym w sposób szczególny przypominamy o konieczności używania odblasków i prawidłowego poruszania się zarówno w mieście, jak i poza jego obszarem.

 

Lublin Miasto dla ludzi