Liczenie pieszych na „Linii życia miasta” zakończone

 //  inne

Mamy już pierwsze dane statystyczne dotyczące ilości ludzi poruszających się pieszo po lubelskiej „Linii życia miasta”. Dokładne wyniki zostaną zaprezentowane podczas warsztatów o tematyce płynności ruchu w naszym mieście (szczegóły już wkrótce).

 

„Linia życia miasta” to główny trakt pieszy prowadzący od dworca PKS przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie, Miasteczko Akademickie, aż do kampusu UMCS przy Al. Kraśnickiej. Długość trasy wynosi 4 km, a czas przejścia to ok. 45-50 min.

Badania prowadzone były w dzień powszedni, w godzinach tzw. „szczytu”, tj. między 15.00 a 16.00. Wyniki pokazują, że w tych godzinach najwięcej osób przemieszcza się w okolicach skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście, Lipowa i Racławickie oraz przy Dworcu PKS (ok. 2300 os./h). Na drugim miejscu pod względem zagęszczenia ruchu pieszego plasuje się Miasteczko Akademickie UMCS (ul. Sowińskiego, Radziszewskiego) – ok. 1400-1600 os./h.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom – studentom gospodarki przestrzennej KUL i UMCS oraz Wolontariuszom „Kultury +” za wykonanie pomiarów niezbędnych do przeprowadzenia badań.

Zapraszamy do dalszego śledzenia strony internetowej i Facebooka, gdzie na bieżąco będziemy informować o kolejnych wynikach naszych badań.

 

 

 

 

Lublin Miasto dla ludzi