Lubelskie Standardy Piesze

 //  inne  //  standardy piesze

Lubelskie Standardy Infrastruktury Pieszej, opracowane na podstawie naszego Projektu, weszły w życie w dniu 9 lutego 2017, na mocy Zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin. Pełne informacje na temat Standardów znajdują się w poście Forum Kultury Przestrzeni. Poniżej natomiast zapraszamy do zapoznania się z Projektem Lubelskich Standardów Pieszych , z lutego 2016 r., autorstwa Jana Kamińskiego i Aleksandra Wiącka. To na podstawie tego dokumentu Urząd miasta zlecił firmie Transeko opracowanie docelowych „Lubelskich Standardów Infrastruktury Pieszej”.

Dokument jest efektem ponadrocznej pracy wspólnie z mieszkańcami oraz urzędnikami i radnymi w ramach projektu „Miasto dla ludzi”. Projekt Standardów zawiera najważniejsze założenia, których celem jest kompleksowy rozwój komunikacji pieszej w Lublinie. To spis kluczowych zagadnień, który w przyszłości zostanie odpowiednio rozszerzony z inicjatywy władz miasta.

Ostatnim etapem pracy na dokumentem były konsultacje z mieszkańcami, które podsumowaliśmy na spotkaniu z mieszkańcami 26 stycznia 2016 r. w Fili nr 2 MBP w Centrum Kultury. Zapraszamy do zapoznania się ze SPRAWOZDANIEM z wydarzenia.

W dniu 12 lutego 2016 r. przekazaliśmy projekt Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi oraz podpisaliśmy deklarację dotyczącą dalszej współpracy przy wdrażaniu dokumentu. Więcej na temat wydarzenia „Drugi krok do miasta dla ludzi” można dowiedzieć się TUTAJ.

 

Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji, która otworzyła dyskusję nad kształtem dokumentu „Lubelskich Standardów Pieszych”.
PREZENTACJA zawiera:

  • zestawienie wybranych polskich aktów prawnych dotyczących pieszych i praktyki ich stosowania;
  • podsumowanie pierwszych warsztatów z mieszkańcami (24 III 2015);
  • porównawcze dokumenty piesze innych miast: Warszawy, Wrocławia, Gdyni, Kopenhagi;
  • propozycję zarysu Standardów pieszych dla Lublina.

 

Prezentacja została pokazana ekspertom projektu „Miasto dla ludzi” podczas spotkania w Ratuszu 15 kwietnia 2015 r. Link do postu w kalendarium działań: Standardy piesze dla Lublina – odsłona pierwsza.

Lublin Miasto dla ludzi

Jedna odpowiedź do “Lubelskie Standardy Piesze

Komentowanie jest zamknięte.