Z nami najważniejsze wydarzenie drugiej części projektu „Miasto dla ludzi”. Podczas spotkania zbieraliśmy uwagi i opinie mieszkańców Lublina na temat indywidualnych potrzeb pieszych w naszym mieście.

 

DSC_0114a

 

Podczas warsztatów uczestnicy dzielili się swoimi pomysłami na to, w jaki sposób poprawić jakość poruszania się pieszo po Lublinie. Na kolorowych karteczkach mieszkańcy pisali czego chcieliby oraz czego potrzebują do wygodniejszego chodzenia po mieście. Pojawiło się również wiele pomysłów na ciekawe rozwiązania stosowane w innych miastach europejskich (np. miejsca, w których można doładować telefon czy ogrzać się w zimie).

W Centrum Kultury odbyła się również prapremiera naszego najnowszego filmu „Jesteśmy pieszymi”, którego zwiastun można obejrzeć klikając TUTAJ. Została również zaprezentowana druga część wystawy „Pieszo po Lublinie! piękno, inspiracje, wyzwania”.

Cieszymy się, że na spotkanie przyszło tak wiele osób zainteresowanych tematyką „pieszości”. Wszystkim obecnym dziękujemy za zaangażowanie, które dodaje nam sił do dalszego działania.

Czas szybko biegnie, a my świętujemy już półmetek projektu „Miasto dla ludzi”. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami, by wspólnie realizować kolejne części projektu dotyczące atrakcyjności oraz gościnności przestrzeni. Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z informacjami na temat organizowanych przez nas wydarzeń.