Spotkanie odbyło się 22 września 2015. Wzięło w nim udział 14 urzędników. Jego głównym tematem była dyskusja nad wstępną propozycją Standardów Pieszych.
Tematyka uwag:
- Określenie formy i stopnia szczegółowości dokumentu, np.:
Dokument powinien być napisany w sposób jasny, prosty i łatwo przyswajalny, tak by łatwo było go zaprezentować wykonawcom.
Mogą powstać dwa dokumenty, jeden obszerniejszy, a drugi bardziej zwięzły do operacyjnej pracy wydziałów, dostępny również na stronie internetowej.
W dokumencie nie powinny być podane zbyt szczegółowe rozwiązania, by nie doszło do sytuacji, że np. jest tylko jeden dostawca mogący spełnić wymagania.
W dokumencie powinny znaleźć się miejsca zastosowań – decyzje administracyjne, zlecenia, przetargi, wnioski na pozwolenie [p. Hanna Pawlikowska]. - Wdrażanie i kontrola, np.:
Należy wpisać obowiązek stosowania standardów dla projektantów inwestycji. Można zorganizować szkolenia dla biur projektowych, firm wykonawczych itp., by znane im były oczekiwania miasta
- Interakcje z innymi użytkownikami dróg np.:
Dążymy do zahamowania wzrostu ilości samochodów w mieście, a następnie do spadku ich liczby, podobnie, jak miało to miejsce na Zachodzie.
- Promocja kultury chodzenia, np.:
Zachęcanie do chodzenia powinno pokazywać ludziom zalety tego środka transportu, powinno się dawać alternatywę do samochodu, by ludzie z przyjemnością zamieniali go na inny środek transportu, zamiast stosować wyłącznie zakazy i kary.