Po Pikniku Zabaw Podwórkowych – dziękujemy!

„Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!”, „Gąski, gąski do domu” i gra w noża to tylko nieliczne z propozycji zabaw, w które bawiliśmy się dzisiaj podczas Pikników Zabaw Podwórkowych. Organizując to wydarzenie w ramach III części projektu chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom Lublina, że nie trzeba wiele, by w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu.

Pierwszy piknik odbył się na Żyjącym Placu Zabaw Bronowice. Odwiedziło nas tam ponad 100 osób. Wydarzenie rozpoczęło się otwarciem placu zabaw, który został wyremontowany ze środków finansowych pozyskanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Spędziliśmy wspólnie czas grając w kapsle, w dołek i jeszcze kilka innych, zapomnianych już dzisiaj gier.

W organizację naszego wydarzenia włączyła się również Fundacja Dwa Ognie. To dzięki ich inicjatywie uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w wyścigu w workach i przeciąganiu liny. Byli z nami również Sztukmistrze, którzy pokazali, jak samodzielnie można zrobić piłeczki do żonglowania. Całość imprezy okraszona była pysznymi smakołykami.

Drugim miejscem, które odwiedziliśmy w to niedzielne popołudnie, był Plac Zabaw Generała Sowińskiego. Tam bawiliśmy się w najlepsze w gronie ponad 60 osób. Graliśmy w gumę (aż 3 różne wersje!), w noża i w klasy. Fundacja Dwa Ognie przypomniała przypomniała nam, jak bawić się w szczura i w zbijaka. Obydwu piknikom towarzyszyła najnowsza odsłona wystawy „Pieszo po Lublinie!” na temat spędzania czasu.

Dziękujemy wszystkim za obecność podczas pikników. Dla wielu z nas wydarzenie to stało się okazją do spędzenia czasu w radosny sposób i sentymentalnego powrotu do czasów dzieciństwa. Mamy nadzieję, że „odkryte” na nowo place zabaw nie przestaną tętnić życiem.

 

Wszystkich zainteresowanych dokładnym przebiegiem Pikników Zabaw Podwórkowych zapraszamy do zapoznania się z raportami z obydwu wydarzeń:

  1. „Żyjący Plac Zabaw Bronowice”
  2. Plac Zabaw Generała Sowińskiego

Lublin Miasto dla ludzi