„Potrzeby pieszych” – po spotkaniu z mieszkańcami

W zeszły wtorek odbyły się warsztaty na temat indywidualnych potrzeb pieszych w naszym mieście. Jest to najważniejsze wydarzenie drugiej części projektu „Miasto dla ludzi„. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

Miasto dla ludzi Lublin

Podczas warsztatów zbieraliśmy od uczestników pomysły na to, w jaki sposób poprawić jakość poruszania się pieszo po Lublinie. Na kolorowych karteczkach mieszkańcy pisali o tym, czego chcieliby w mieście oraz czego potrzebują, by chodziło się wygodniej. Pojawiło się również wiele pomysłów na ciekawe rozwiązania stosowane w innych miastach europejskich (np. miejsca, w których można doładować telefon czy ogrzać się w zimie). Więcej szczegółowych informacji na temat efektów spotkania zaprezentujemy już niebawem.

W Centrum Kultury odbyła się również prapremiera naszego najnowszego filmu „Jesteśmy pieszymi” oraz prezentacja drugiej części wystawy „Pieszo po Lublinie! piękno, inspiracje, wyzwania”. Cieszymy się, że na spotkanie przyszło tak wiele osób zainteresowanych tematyką „pieszości”. Wszystkim obecnym dziękujemy za zaangażowanie, które dodaje nam sił do dalszego działania.

Czas szybko biegnie, a my świętujemy już półmetek projektu „Miasto dla ludzi„. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami, by wspólnie realizować pozostałe moduły na temat atrakcyjności oraz gościnności przestrzeni. Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z informacjami na temat organizowanych przez nas wydarzeń.

 

 

Lublin Miasto dla ludzi