Ile można zarobić na przestrzeni? Dlaczego chodzenie pieszo poprawia ekonomię miast? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas kolejnego wydarzenia organizowanego w ramach projektu „Miasto dla Ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej”. Wtorek, 26 kwietnia 2016 o godz. 17:30 w CTW KUL, s. 114. „Robimy to dla pieniędzy” – dołącz do nas!
Robimy to dla pieniędzy,
czyli ile można zyskać na dobrej przestrzeni publicznej
Dlaczego chodzenie pieszo poprawia ekonomię miast?
Ile na dobrej przestrzeni zyskują handlowcy i punkty usługowe?
Jak zbadać zyski z chodzenia pieszo i ruchu rowerowego?
Ekonomia miasta to temat, z którym niejednokrotnie spotykaliśmy się w czasie realizacji projektu „Miasto dla ludzi”. Jest to zagadnienie na tyle istotne, że chcemy o nim mówić do szerszego grona odbiorców. Spotkanie w Centrum Transferu Wiedzy KUL (s.114, I piętro, wejście od strony Kościoła Akademickiego) będzie prezentacją wiedzy, którą udało nam się dotychczas zebrać. Serdecznie zapraszamy do dyskusji na temat ekonomii miasta.
Atlas sytuacji pieszych
Podczas wydarzenia zaprezentujemy również najnowszy owoc naszej pracy – „Atlas sytuacji pieszych” autorstwa Marcina Skrzypka. Jest to publikacja, opisująca różne sytuacje, które napotykamy jako piesi chodząc po mieście.
Na wydarzenie zapraszają:
Projekt „Miasto dla Ludzi”, fundacja tu obok, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Urząd Miasta Lublin, Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, inicjatywa Pieszy Lublin, Forum i Rada Kultury Przestrzeni.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.
Patronat medialny nad spotkaniem objęła Gazeta Wyborcza w Lublinie. W piątkowym (22.04) wydaniu ukaże się artykuł poświęcony ekonomicznym efektom dobrej przestrzeni.
Zapraszamy!