POTRZEBY PIESZYCH – zapraszamy na warsztaty

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Lublin oczami pieszych”, organizowane w ramach projektu „Miasto dla ludzi„. Tym razem będzie poświęcone tematyce indywidualnych potrzeb pieszych w naszym mieście.

Miasto dla ludzi Lublin

 

S0potkanie odbędzie się we wtorek, 19 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Filii nr 2 MBP (budynek Centrum Kultury), przy ul. Peowiaków 12.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby dowiedzieć się, jakie bariery w infrastrukturze miasta napotykają piesi, m.in. osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, niewidomy, matka z dziećmi, kobieta z zakupami lub na szpilkach, ale także właściciel psa czy deskorolkarz. Razem z przedstawicielami grup o szczególnych potrzebach chcemy mówić o bezpieczeństwie i wygodzie pieszych w naszym mieście.

Podczas warsztatów będzie wyświetlony film, który przygotowujemy specjalnie na to spotkanie. Będzie również możliwość rozmowy oraz wymiany uwag z przedstawicielami różnych grup pieszych o szczególnych potrzebach. Spotkaniu będzie także towarzyszyć druga część wystawy „Pieszo po Lublinie! piękno, inspiracje, wyzwania”.

Wiedza o tym, jak się chodzi po Lublinie, przekazana przez mieszkańców na warsztatach, będzie wykorzystana do przygotowania drugiej części standardów pieszych, czyli zbioru zasad projektowania i odnawiania przestrzeni wspólnej, uwzględniających potrzeby i oczekiwania pieszych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu. Włączenie się we wspólne warsztaty przyczyni się do opracowania projektu bezpieczniejszego, wygodniejszego i bardziej przyjaznego pieszym Lublina.

 

Lublin Miasto dla ludzi

 

2 odpowiedzi do “POTRZEBY PIESZYCH – zapraszamy na warsztaty

Komentowanie jest zamknięte.