Warsztaty na temat płynności ruchu zakończone

O warsztatach „Lublin oczami pieszych” możemy już mówić w trybie dokonanym. Długo wyczekiwane spotkanie za nami. Jak przebiegała nasza praca w Centrum Kultury? I jakie są wstępne wyniki rozmów z mieszkańcami Lublina?

Dla nas, organizatorów wydarzenie to było niezwykle ważne. Jak się okazało, temat płynności ruchu pieszego leży również na sercu wielu mieszkańcom Lublina, którzy licznie przybyli na warsztaty. Bardzo cieszymy się, że tak żywo odpowiedzieliście na naszą propozycję wspólnej rozmowy.

Warsztaty na temat płynności ruchu pieszego polegały na pracy w grupach z mapami. Najpierw, na kolorowych karteczkach wypisaliśmy kilka ogólników, odpowiadając na pytanie co nas zachęca i co nas zniechęca do chodzenia po Lublinie. Jednymi z najczęściej podawanych powodów, dla których rezygnujemy ze spaceru były m.in. zła nawierzchnia (krzywe chodniki), wysokie krawężniki, przeszkody na drodze (łańcuchy, samochody etc.), brak dobrego połączenia między poszczególnymi odcinkami trasy oraz niezbyt przyjazne otoczenie (brak zieleni).

Dowiedzieliśmy się również od uczestników, co sprawia, że dobrze i bezpiecznie czują się jako piesi. Pomagają w tym m.in. dobre oświetlenie trasy, odrębne ścieżki dla rowerzystów, niskie krawężniki, brak hałasu oraz miejsca przeznaczone do odpoczynku (np. ławeczki).

Druga część warsztatów polegała na wyznaczaniu na mapie terenów, które – z perspektywy pieszego – zdecydowanie wymagają „reanimacji”. Rozmowę o konkretnych miejscach ułatwił nam podział na grupy według dzielnic, o których chcieliśmy rozmawiać. Do dyskusji włączył się również p. Waldemar Frąckiewicz, nadsyłając swój filmik pt. „Ścianka wspinaczkowa CZUBY”. Zachęcamy do obejrzenia materiału.

 

Osoby zainteresowane efektami naszej wtorkowej pracy zapraszamy do zapoznania się ze SPRAWOZDANIEM po spotkaniu „Płynność ruchu”.

Dziękujemy bardzo za Waszą obecność i zaangażowanie. Dyskusję uważamy za bardzo owocną. Niebawem podzielimy się z Wami wnioskami po spotkaniu. Tymczasem wszystkich, którzy chcieliby otrzymać podsumowanie spotkania w formie mailowej zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Będziemy również w ten sposób informować o kolejnych spotkaniach i wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Miasto dla Ludzi”.

 

Warsztaty na temat płynności ruchu już za nami, ale to dopiero początek! Czekają nas następne działania. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami, żebyśmy mogli dalej wspólnie zmieniać nasze piękne miasto.

 

Lublin Miasto dla ludzi