Budżet Obywatelski: projekt M-88 „Lublin przyjazny dla pieszych”

W dniach 01-10 października głosujcie na ten projekt, który urodził się w „Mieście dla ludzi”. Jest to tzw. projekt „miękki” czyli nierealizacyjny. Jego efekty przełożą się na kolejne projekty tym razem realizacyjne w przyszłorocznym BO.

Jak głosować?

Na stronie internetowej www.obywatelski.lublin.eu na karcie do głosowania wpisujemy numer M-88 (dwa bałwanki) albo oddajemy kartę z wpisanym M-88 oddajemy w punkcie głosowania (Biura Obsługi Mieszkańców, Filie MBP, Rady Dzielnic – pełna lista dostępna na stronie www.obywatelski.lublin.eu).

Dlaczego właśnie ten projekt?

Wszyscy bywamy pieszymi i często czujemy się mniej zadbani od kierowców i rowerzystów. Lubimy miasta, które tętnią życiem. Kiedy chodzimy, spotykamy ludzi, załatwiamy sprawy, robimy zakupy. Dobre warunki dla pieszych to dobre, przyjazne miasto. Lublin może być takim miastem.

Jak chcemy to zrobić?

Wspólnie z mieszkańcami poszukamy „Bezpiecznej drogi do … szkoły, po zakupy, do kultury”. Na spotkaniach, warsztatach i podczas wspólnych akcji z Policją i Strażą Miejską będziemy budować przyjazne wzajemne relacje między pieszymi, rowerzystami i kierowcami. Zaproponujemy zmiany w organizacji ruchu, które poprawią bezpieczeństwo i wygodę pieszych. Nakręcimy krótkie filmy zachęcające do chodzenia po Lublinie.

Razem zadbajmy o to, żeby Lublin był przyjazny dla pieszych!