Jacek Grunt-Mejer w Lublinie

Jak pokazują przykłady rozwiązań komunikacyjnych z europejskich miast, bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców można poprawić bez ponoszenia wysokich kosztów. O innowacyjnych rozwiązaniach infrastrukturalnych, które pozwalają pogodzić płynną jazdę z bezpieczeństwem 18 czerwca br. (czwartek) opowie Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu z Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkaniu będzie towarzyszyło otwarcie wystawy „Tylko spokój nas uratuje”.

Od najbliższego czwartku mieszkańcy mogą zobaczyć w Ratuszu wystawę „Tylko spokój nas uratuje”. Wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie „Zielone Mazowsze” uzupełnia realizowany przez fundację tu obok projekt „Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej”.

W otwarciu wystawy, na które zapraszamy do Ratusza na godz. 13.30, weźmie udział Jacek Grunt-Mejer. Po otwarciu będzie możliwa rozmowa z zaproszonymi gośćmi na temat „pieszych” problemów i sposobów ich rozwiązywania. Jak pokazują przykłady rozwiązań komunikacyjnych z europejskich miast, bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców można poprawić bez ponoszenia wysokich kosztów.

wystawa_kolaz

Rozmowa z Jackiem Grunt-Mejerem będzie kontynuowana podczas spotkania w Domu Słów (wejście od podwórka, ul. Królewska 17) o godz. 17.30, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. Jacek Grunt-Mejer będzie opowiadał o działaniach na rzecz rozwoju transportu zrównoważonego i swoich doświadczeniach jako współpracownik Stowarzyszenia „Zielone Mazowsze” przy projekcie „Miasta dla ludzi: współpraca na rzecz przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców”, który zajmuje się sprawami pieszych w Warszawie.

Oba zaprzyjaźnione projekty poświęcone pieszym są realizowane w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Pytania i wiadomości prosimy kierować na adres mailowy biura projektu: [email protected]. Zachęcamy również do zapisania się do newslettera, za pośrednictwem którego będziemy informować o ważniejszych wydarzeniach organizowanych przez „Miasto dla ludzi”.

Wszystkich zainteresowanych tematyką pieszości zapraszamy również na bloga „Strefa Piesza”, którego autorem jest Jacek Grunt-Mejer: http://strefapiesza.blox.pl/html.

 

logarium

 

Lublin Miasto dla ludzi