Studenckie (piesze) działania artystyczne na 1-go Maja

Pod koniec kwietnia 2015 r. na ulicy 1-go Maja, w ramach święta ulicy odbędą się efemeryczne działania artystyczne. Zrealizowane zostaną w ramach współpracy projektu „Miasto dla ludzi” z Instytutem Architektury Krajobrazu KUL oraz „Punktem Kultury”.

W ramach projektu Miasto dla Ludzi, wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu KUL podjęliśmy współpracę z „Punktem Kultury” przy ulicy 1-go Maja w Lublinie. „Punkt Kultury” to inicjatywa zmierzająca do przygotowania święta ulicy w dniu 1-go Maja 2015 r. W ramach odchodów odbędzie się tego dnia szereg wydarzeń przygotowanych wspólnie przez animatorów „Punktu” i mieszkańców Lublina.

Ulica 1-go Maja jest żywą przestrzenią miejską, po której – dzięki częściowemu zamknięciu dla ruchu – wiele osób chodzi pieszo, mogąc swobodnie korzystać z okolicznych sklepów i usług. Jest to jednak miejsce, w którym nie brakuje również wielu problemów, m.in. z intensywnym parkowaniem. W ramach współpracy, studenci już niebawem przeprowadzą obserwacje i wywiady, a następnie – przed przewidzianym świętem ulicy – wykonają efemeryczne realizacje, odnoszące się do szeroko rozumianej sytuacji pieszych w tej przestrzeni. Działania te mają charakter kilkudniowego eksperymentu, który pomoże ocenić, w jaki sposób można poprawiać sytuację pieszych w mieście oraz podnosić atrakcyjność przestrzeni.

 

Pierwsza prezentacja pomysłów studenckich odbyła się w dniu 25 marca 2015 r., natomiast realizacja prac planowana jest na koniec kwietnia 2015 r. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia 1-go Maja w tym czasie!

 

Więcej informacji o inicjatywie „Punkt Kultury” można znaleźć TUTAJ.  Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Instytutu Architektury Krajobrazu KUL.

 

Lublin Miasto dla ludzi