Wizyta delegacji z Ukrainy

Za nami wizyta studyjna delegacji ukraińskiego samorządu. Celem spotkania było przedstawienie polskich doświadczeń w zakresie współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami. Jednym z punktów programu była prezentacja projektu „Miasto dla ludzi”.

Spotkanie było kolejnym krokiem w stronę uspołecznienia procesu podejmowania decyzji, a także jawności i otwartości działań samorządów na Ukrainie. Celem projektu „Ukraiński standard samorządowo–obywatelski” realizowanego przez Fundację Inicjatyw Menedżerskich jest przygotowanie i wdrożenie standardu samorządowo-społecznego w 7 obwodach i 2 miastach obwodowych Ukrainy. Wypracowany standard będzie narzędziem wspierającym kluczowe obszary zmian w ukraińskim samorządzie.

W ramach dotychczasowej realizacji projektu przeprowadzono szereg warsztatów i konsultacji dla kadry kierowniczej, pracowników i radnych ukraińskich samorządów (poziomu obwodu i miast obwodowych) oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Cieszymy się, że działania w ramach „Miasta dla ludzi” znalazły się w obszarze zainteresowań realizatorów projektu „Ukraiński standard samorządowo–obywatelski”.

P1170776 (1280x960)

 

Lublin Miasto dla ludzi

Jedna odpowiedź do “Wizyta delegacji z Ukrainy

Komentowanie jest zamknięte.