Wizyta drugiej delegacji z Ukrainy

Za nami druga prezentacja „Miasta dla ludzi” przedstawicielom ukraińskich samorządów w ramach projektu „Ukraiński standard samorządowo–obywatelski” realizowanego przez Fundację Inicjatyw Menedżerskich.

Tematyka spotkania dotyczyła kultury, przestrzeni i partycypacji. Spotkanie odbyło się w Domu Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, miejscu będącym przykładem, jak dziedzictwo kulturalno-historyczne może pomagać zmieniać miejsca i otoczenie. Dziedzictwo jest tym,co ludzi łączy, a zmiany przestrzenne wymagają solidarności w podejmowaniu decyzji. Dlatego też ciekawe opowiadanie o historii inspiruje nowatorskie pomysły na przestrzeń.

Pokaz slajdów przygotowany przez Jana Kamińskiego i zaprezentowany przez Marcina Skrzypka spotkał się z dużym uznaniem, a po filmie Jesteśmy Pieszymi rozległy się brawa. Gość z Łucka zauważył, że w swoim mieście na dystansie 500 m wygodniej mu jechać samochodem, a w Lublinie zaparkował auto kilka dni temu i wszędzie chodzi pieszo. Okazało się, że działania bardzo podobne do lubelskich podejmowane są w Iwano-Frankiwsku, o czym opowiedział Nazarij Rohiv, główny specjalista Wydziału Gospodarki Komunalnej, Transportu i Łączości. Oto ich strona na Facebooku, www.facebook.com/groups/komynalka/

komynalka

Zob. więcej w poście nt. poprzedniego spotkania 6 lipca 2015.

 

Lublin Miasto dla ludzi