„Pieszo po Lublinie!” – rzut oka na wystawę

 //  wystawy

Już niedługo odbędzie się premierowy pokaz przygotowanej przez nas wystawy na temat płynności ruchu pieszego w Lublinie. Poszczególne plansze ukazują kilka modelowych rozwiązań architektonicznych, w dużej mierze jednak skupiliśmy się na prezentacji miejsc, którym można przypiąć metkę „pieszego absurdu”.

Na czym polega zasada bliskości? Jaki jest skutek ekonomicznego wykorzystania energii przez pieszego? Co sprawia, że czujemy się w otaczającej nas przestrzeni bezpiecznie i wygodnie? To tylko nieliczne z pytań, na które znajdziemy odpowiedź po przestudiowaniu sześciu plansz wystawy „Pieszo po Lublinie! Piękno, inspiracje, wyzwania”. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Wasze obserwacje na temat opisywanych przez nas miejsc są podobne.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą. Od 24 marca 2015 będzie można oglądać ją w Centrum Kultury. Później wystawa będzie prezentowana w wielu innych ośrodkach na terenie naszego miasta. Mamy nadzieję, że nasza praca zainspiruje Was do tego, żeby jeszcze uważniej obserwować miejsca, po których się poruszacie i coraz bardziej świadomie chodzić po Lublinie.

 

 

Lublin Miasto dla ludzi