Zapraszamy do wygodnego zapoznania się z wystawą ilustrującą wyzwania infrastruktury pieszej związane z tematem pierwszego modułu projektu „Miasto dla ludzi”, czyli płynności ruchu pieszych. Składają się na nią plansze: Bliskość, Łączność i ciągłość, Ergonomia, Inni użytkownicy i Nawigacja. Dla wygody podzieliliśmy je na osobne kadry.
Na czym polega zasada bliskości? Jaki jest skutek ekonomicznego wykorzystania energii przez pieszego? Co sprawia, że czujemy się w otaczającej nas przestrzeni bezpiecznie i wygodnie? To tylko nieliczne z pytań, na które znajdziemy odpowiedź po przestudiowaniu sześciu plansz wystawy „Pieszo po Lublinie! Piękno, inspiracje, wyzwania”. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Wasze obserwacje na temat opisywanych przez nas miejsc są podobne.
Poszczególne plansze ukazują kilka modelowych rozwiązań architektonicznych, w dużej mierze jednak skupiliśmy się na prezentacji miejsc, którym można przypiąć metkę „pieszego absurdu”.
Autorem scenariusza i większości zdjęć jest współkoordynator projektu Marcin Skrzypek z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”
.
Bliskość (proximity)
Łączność i ciągłość
Ergonomia
Inni użytkownicy
Nawigacja